header back
header

Paepäeval, 4. mail Eesti Paeliidu ja tekstiilikunstnik Ehalill Halliste näituste avamine Paides

Eesti Paeliidu näitus „Paekivi – rahvuskivist rahva kiviks“ ja
tekstiilikunstnik Ehalill Halliste näitus „Pae peal“
Paide Muusika- ja Teatrimajas 04.05.2018-30.06.2018
Näitus avatakse Paepäeval 4. mail kell 14.00

Eesti Paeliit soovib seoses EV 100 tähistamisega tuua paekivi rahvale lähemale paenäidiste, paekivi kasutusloo ning uudse loomingulise lähenemise kaudu.
– Paekivi looduses ja ehitistes – I korruse fuajee. Väljapanek geoloog Helle Perensi kivimpaladest ja toetavatest infotahvlitest
– Lasnamäe ehituslubjakivi – II korruse kammersaali esine ruum. Geoloog Rein Einasto kollektsioon Lasnamäe ehituslubjakivi murdmiskihtidest, kui enimkasutatud ehituspaeliigist, lihvitud kivimpalade näol ning Helle Perensi fotolõuendid selle kivimi kasutamisnäidetest ehituses
– Paekivi loomingus – II korruse jalutusruum. Ehtekunstnik Raili Vinni ja Signe Taremaa paeehted, Margus Rebase graveeritud paeveerised ning Helle Perensi ja Beata Vessarti ühisloomingus valminud kollektsioon “Paekivi ilu hoieldes”, mis koosneb paemustritega lõuenditest ja tekstiilitoodetest. Oma katsetusi paekivil esitleb Triin Yerlikaya Porkuni paemuuseumist. Paeleidude ilu tutvustab ka Paeroosi talu peremees Ain Aasa Lääne-Virumaalt.

Document4.qxd
Tekstiilikunstnik Ehalill Halliste gobeläänide sari “Pae peal”
(15 vaipa a. 150×150 cm) – II korrruse jalutusruum.
Kunstnik on võtnud oma gobeläänide aluseks läbi aegade Põhja-Eesti meelisehitusmaterjali ning kandnud paekivimustrid gobeläänidesse, sest Eesti paekivi on üllatavalt mitmekesine, nii struktuurilt kui ka koloriidilt.
Mis saab paest – kivist, kui see kanda üle tekstiili?

Näituse avapäeval on lastel võimalus maalida paeveeristele
5. ja 6. mail koolilastele paeteemalised töötoad Ain Aasa juhtimisel
Näituse korraldavad Eesti Paeliit, tekstiilikunstnik Ehalill Halliste ja Paide Muusika- ja Teatrimaja.

Järgmine:

Eelmine: